آب و هوای آنتالیا با تغییرات کم فصلی، معتدل و گرم بشمار میرود. دمای هوای زمستان بندرت از 5 درجه سانتی گراد پایین می آید و با فاصله کمی از آنتالیا قادر به انجام اسکی در دامنه کوههای ترس خواهید بود. بارانهای موسمی و طوفانهای ناگهانی از ویژگیهای زمستان و بهار آنتالیا بوده و بارش برف از پدیده های نادر این منطقه میباشد.

آنتالیا دارای آب و هوای خاص مدیترانه ای با تابستان های آفتابی و زمستانهای معتدل است.از اواسط ماه فروردین تا آبان ( آوریل، نوامبر ) برای شنا مناسب است.متوسط دمای هوا در تابستان 28 درجه سانتیگراد و دمای آب 27 درجه سانتیگراد است.
*********************************************
ساحل غربی آنتالیا : ساحل نور
کیمیر ، فاسلیس ، الیمپوس ، فینیک ، آری کاندا ، کاله ، ککوا ، کاس ، کالکان ، پاتارا

کینیک.این منطقه سرزمین شگفت انگیز و طبیعت ارام است که یکی از مکان های درجه یک برای گذراندن تعطیلات به شمار می آید.گوشه ای خلوت یا تفریحگاه زنده می تواند انتخاب شما باشد. خلیج های کوچک و بزرگ خصوصیات خاص خود را دارند که درست پشت ساحل کوههای بی ریج واقع شده اند .از ساحل کونیالی تا شبه جزیره زیبا و قدیمی لیسیان را شکل بخشیده است . تاریخچه این منطقه به نئولیتیک برمیگردد.

سواحل شرقی آنتالیا : سواحل ماسه های طلایی

امکانات مدرن برای توریست ها ، در این سواحل و مناطق تاریخی مکان انتخاب فعالیت های مختلفی را در طول روز فراهم نموده است . این سواحل عبارتند از : برگ ، بلک ، آسپندوس ، پارک ملی کوبرولو کانیون ، آلتینکایا( سلگ) ، ماناوگات ، سیده ، آلاراهان ، آلاینا.
*شهر آنتالیا دارای دو ساحل معروف توریستی است که استفاده از آن برای عموم آزاد می باشد . ساحل لارا که در شرق آنتالیا قرار دارد شنی می باشد.اما ساحل کنی آلتی که در غرب آنتالیا قرار دارد ساحلی سنگی است. درهتلهای موجود درمرکز آنتالیا نقاط مخصوص شنا صخره ای می باشد.

لینک مفید : دمای هوای شهرهای ترکيه و عکسهای ماهواره ای زنده

 منبع:تور آنتالیا

 


کنیالتی یک شهرداری (بلدیه) در شهر آنتالیا است. آنجا یک تفریحگاه ساحلی محبوب است با هتلهایی با تمامی خدمات نظیر هتل پورتو بلو، هتل کراون پلازا و هتل سی لایف و هم یک محله بزرگ مسکونی است.

این منطقه مورد انتخاب بسیاری ازمهاجرین در آنتالیا است، برای اینکه تا حدودی به ساحل باکی و کنیالتی بیچ پارک نزدیک است اما همچنین به خاطر دسترسی به خدمات ، کنیالتی زندگی را در ترکیه آسان می کند.

سه بیمارستان در این منطقه وجود دارد: بیمارستان دولت، بیمارستان دانشگاه، و بیمارستان خصوصی الیمپوس. ایستگاه پلیس مسیول درامور اتباع خارجی نیز در منطقه اونجالی در کنیالتی است. این مکان مجاز به اعطای اجازه اقامت به اتباع خارج می باشد.

همچنین فرصتهای خرید فراوانی در آنجا وجود دارد. مرکز خرید اصلی پاساژمیگروس است که علاوه بر تاتر دارای سوپر مارکت میگروس، بوتیکهای طراح لباس، کتاب، موسیقی و مغازه تجهیزات الکترونیکی است. همچنین یک فروشگاه دی، بانیو و همچنین تعداد زیادی از فروشگاه های مواد غذایی و راحتی در کنیالتی وجود دارد.

با طی مسافت کوتاهی شما می توانید برای غذا به رستوران ها مختلفی برسید از جمله گونیلی لار برای کباب، سامسون برای پیده وزنجفیل برای غذاهای خانگی وسنتی ترکیه. بازارهای هفتگی در مناطق مختلف درآن وجود دارند: سه شنبه بازار درلیمان، روز چهارشنبه در توروس، پنجشنبه بازار در ملتم و جمعه درآلتینکوم. این بازارها تازه ترین میوه ها، سبزیجات، ماهی و محصولات لبنی را دارا هستند.

 

کنیالتی از لحاظ فعالیت های فرهنگی غنی است. مرکز فرهنگی آتاتورک خانه سمفونی استان آنتالیا است که هر شب جمعه در انجا اجرایی برگزار میشود. همچنین این مرکز محلی برای جشنواره بین المللی پیانواست که در آن موزیسینهای معروف جهانی در کلاسیک و جازبرنامه اجرا میکنند.

 

خانه فرهنگ آتاتورک هرم شیشه ای است، مرکز راحتی، و محل برگزاری کنسرت در فضای باز که محل جشن اکتبرفست می باشد.

موارد دیگرعبارتند از: بازدید از مینی سیتی که یک پارک با کپی از مناظر معماری ترکیه است و همچنین آکواریوم آنتالیا، پارک آبی و سرزمین دلفین که درست در پشت پارک ساحلی واقع شده است. چند باشگاه تنیس هم در این منطقه است.

حمل و نقل عمومی با اتوبوس و مینی بوس در دسترس است و ساکنان از کنیالتی به مرکز شهر آنتالیا میروند. این سفر از 15 تا 30 دقیقه طول می کشد از کنیالتی اتوبوس به کمر، فاسلیس، الیمپوس و نقاط دیگر در امتداد سواحل نیز وجود دارد.

تعدادی از بانک ها در امتداد جاده اصلی قرار دارند، بنابراین لازم نیست برای انجام هیچ کاری به مرکز شهر بروید.


این منطقه یک مکان بزرگ برای زندگی شبانه ندارد اما چند بار که موسیقی زنده دارند با خیابان میخانه و بار ایرلندی که این دو بسیارمحبوبند، اگر چه در تمام طول ساحلی کافه ها، که برخی ازآنها موسیقی زنده دارند، وجود دارد به ویژه در تعطیلات آخر هفته، اما همه آنها حمام آفتاب در ساحل و خدمات غذایی در تمام طول روز ارایه میکنند.

 لینک مفید:دمای هوای شهرهای ترکيه و عکسهای ماهواره ای زنده


برچسب‌ها: آنتالیا, آب و هوا
+ نوشته شده در پنجشنبه ۸ مهر۱۳۸۹ساعت توسط علي |