تـرکـیـه . .

توریستی/اقتصادی/فرهنگی

 نقشه ترکیهنقشه ترکیه

توجه: همه  نقشه ها و دماهای ذکر شده در نقشه ها به صورت آنلاین بوده و زنده هستند.

 TÜRKİYE SON DURUMLAR(ترکیه آخرین وضعیت)


SON UYDU GÖRÜNTÜLERİ(آخرین عکسهای ماهواره ای)


DENİZ SUYU SICAKLIKLARI(دمای آب دریا)


EN YÜKSEK SICAKLIK TAHMİNLERİ(حد اکثر دمای احتمالی)

 


آب و هوای آنتالیا با تغییرات کم فصلی، معتدل و گرم بشمار میرود. دمای هوای زمستان بندرت از 5 درجهسانتی گراد پایین می آید و با فاصله کمی از آنتالیا قادر به انجام اسکی در دامنه کوههای ترس خواهید بود. بارانهای موسمی و طوفانهای ناگهانی از ویژگیهای زمستان و بهار آنتالیا بوده و بارش برف از پدیده های نادر این منطقه میباشد.

آنتالیا دارای آب و هوای خاص مدیترانه ای با تابستان های آفتابی و زمستانهای معتدل است.از اواسط ماه فروردین تا آبان ( آوریل، نوامبر ) برای شنا مناسب است.متوسط دمای هوا در تابستان 28 درجه سانتیگراد و دمای آب 27 درجه سانتیگراد است.
*********************************************
ساحل غربی آنتالیا : ساحل نور
کیمیر ، فاسلیس ، الیمپوس ، فینیک ، آری کاندا ، کاله ، ککوا ، کاس ، کالکان ، پاتارا

کینیک.این منطقه سرزمین شگفت انگیز و طبیعت ارام است که یکی از مکان های درجه یک برای گذراندن تعطیلات به شمار می آید.گوشه ای خلوت یا تفریحگاه زنده می تواند انتخاب شما باشد. خلیج های کوچک و بزرگ خصوصیات خاص خود را دارند که درست پشت ساحل کوههای بی ریج واقع شده اند .از ساحل کونیالی تا شبه جزیره زیبا و قدیمی لیسیان را شکل بخشیده است . تاریخچه این منطقه به نئولیتیک برمیگردد.

سواحل شرقی آنتالیا : سواحل ماسه های طلایی

امکانات مدرن برای توریست ها ، در این سواحل و مناطق تاریخی مکان انتخاب فعالیت های مختلفی را در طول روز فراهم نموده است . این سواحل عبارتند از : برگ ، بلک ، آسپندوس ، پارک ملی کوبرولو کانیون ، آلتینکایا( سلگ) ، ماناوگات ، سیده ، آلاراهان ، آلاینا.
*شهر آنتالیا دارای دو ساحل معروف توریستی است که استفاده از آن برای عموم آزاد می باشد . ساحل لارا که در شرق آنتالیا قرار دارد شنی می باشد.اما ساحل کنی آلتی که در غرب آنتالیا قرار دارد ساحلی سنگی است. درهتلهای موجود درمرکز آنتالیا نقاط مخصوص شنا صخره ای می باشد.

پیوست:ضمنا نه آب و هوا و نه هتلهای آنتالیا نه تنها در ترکیه بلکه در جهان به جز اسپانیا در هیچ جای دیگه ای مثل اون پیدا نمیشه.(البته از نظر بهترین بودن!)

لینک مفید : نقشه ترکیه


برچسب‌ها: آب و هوا, ترکیه
+ نوشته شده در  سه شنبه ۲۰ فروردین۱۳۸۷ساعت   توسط علي  |